Sağlık

Sağlıklı Kilo Nasıl Verilir?

sağlıklı kilo nasıl verilir, sağlıklı kilo verme, kilo nasıl verilir, kilo vermenin yolları, kilo vermek için ne yapmalıyım
Cansel Topal

sağlıklı kilo nasıl verilir, sağlıklı kilo verme, kilo nasıl verilir, kilo vermenin yolları, kilo vermek için ne yapmalıyım
Dünya üzerindeki her insanın her insanın vücut tipi farklılık gösterir. Bu yüzden her insanın kiloları farklıdır. Ayrıca kilo alma verme süreleri, aldıkları ve verdikleri kilo da farklıdır. Kimi insan kilolarından kurtulmak isterken kimileri ise zayıflıklarından şikayet eder. Bu insanlara rağmen kimileri ise sahip oldukları kilolardan çok memnunlardır. Bu yazıda İnteraktif adam olarak yaptığımız bir araştırmayı sizlerle paylaşıp sağlıklı kilo nasıl verilir öğrenmiş olacaksınız. Sadece üç adımda ve kısa süre içerisinde kilo vermiş olacaksınız.

1.Adım: Diyet Listesi Oluşturmak

Her vücut tipinin birbirinden farklı olduğunu söylemişti. Bu farklılık diyet listesinde de göze çarpmaktadır. Aynı diyet listeleri her insanda işe yaramaz, hatta kilo vermelerini sağlamaz bile. Bu yüzden kendinize en uygun diyet listesini oluşturmanız gerekiyor. Öncelikle uzman bir diyetisyen eşliğinde metabolizma hızınızın ölçülmesi gerekiyor. Bu sonuçlar göre size en uygun diyet listesi oluşturulmalıdır. Diyet listeleri herkese özel olarak hazırlanmaktadır. Eğer diyetisyeniniz size hazır bir diyet listesi verdiyse lütfen bunu kabul etmeyin ve metabolizma hızınızın ölçülmesini isteyin.

sağlıklı kilo nasıl verilir, sağlıklı kilo verme, kilo nasıl verilir, kilo vermenin yolları, kilo vermek için ne yapmalıyım

Diyeti düzenli olarak uygulamak için aşağıdaki listede yer alan maddeleri yerine getirirseniz sürdürdüğünüz diyette kısa sürede başarı elde etmiş olursunuz.
1 – Özellikle vücudunuzun insülin seviyesini düşük tutmanız gerekiyor. Bunu şekerli besinleri en az şekilde tüketerek başarabilirsiniz. Özellikle glikoz içeren tüm besinlerden uzak durmanız gerekiyor aksi halde insülin seviyeniz tavan yapacak ve kilo vermeniz zorlanacaktır.
2 – Düzenli ve sağlıklı şekilde kilo vermek için karbonhidrat tüketimini de en aza indirmeniz gerekiyor.
3 – Bu noktada sebze ağırlıklı yemekleri tüketmeniz gerekiyor.
4 – Ayrıca minerali bol ve lif değeri yüksek olan yiyecekleri diğer karbonhidrat içeren yiyeceklere tercih etmeniz gerekiyor.
5 – Her gün ortalama 4 – 6 porsiyon meyve yemeye de özen gösterin. Diyetinizde kesinlikle proteinlere de yer vermelisiniz. Aldığınız proteinler ile metabolizmanızı desteklersiniz.
6 – Haftada en az 2 balık veya 2 – 3 kırmızı et yemelisiniz. Bunlar biraz maliyetli olsa da her sabah kahvaltıda yumurta sayesinde günlük yeteri kadar protein almış olursunuz. Fakat yumurta yemek için kolesterol gibi bir sağlık sorununuzun olmaması gerekiyor.

Et ürünlerini besin değerlerini korumak için yiyeceklerinizi fırında pişirebilir veya haşlayabilirsiniz. Özellikle dikkat etmeniz gereken şey ise etki çok fazla yüksek ısılarda pişirmemek olacaktır. Eti fazla pişirmek ve yüksek ısılarda pişirmek etin içerisindeki yararlı besin maddelerini öldürmektedir. Sağlıklı kilo nasıl verilir konusunda bilinçlenmeye başladınız bile.

2.Adım: Düzenli, Sağlıklı ve Bilinçli Yeme Alışkanlığı

Diyetinizi düzenli ve sağlıklı olarak uyguladığınız zaman bir süre sonra kilo verdiğinizi hissedeceksiniz. İstikrarlı bir kaç haftadan sonra gözle görünür şekilde kilo vermiş olacaksınız bile. Sağlıklı beslenmek için sofradan erken kalkmak gerekiyor. Çünkü sofrada geçirdiğiniz her dakika boyunca sürekli bir şeyler yeme isteği uyanacaktır. Bu isteğinizi bastırmanız durumunda kendinize hakim olmuş olacak ve diyetininizi istikrarlı bir şekilde devam ettirmiş olacaksınız.

sağlıklı kilo nasıl verilir, sağlıklı kilo verme, kilo nasıl verilir, kilo vermenin yolları, kilo vermek için ne yapmalıyım

Tükettiğiniz gıdaların kalori oranlarını kayıt altına alırsanız günlük ne kadar kalori aldığınızı görebilir ve fazla kalori almaktan kurtulabilirsiniz. İhtiyacınıza yönelik birçok mobil uygulama hem iOS hem de Android telefonlar için mevcuttur. Sadece bir tanesini seçin ve indirin. Ardından tükettiğiniz kalorileri kayıt altına alın.

Kola gibi asitli ve şeker oranı yüksek olan içecekleri hayatınızdan komple çıkarmanız gerekiyor. Çünkü bu türdeki asitli içeceklerden bir bardak içtiğiniz zaman ki bu bir bardakla kalmıyor, bir bardak şeker yemiş kadar kalori almış olacaksınız. Bu yüzden bu içeceklere elveda demenin zamanı geldi. Fakat sabah kahvaltılarında bir bardak meyve suyu içebilirsiniz. Meyve sularının taze sıkılmış olduklarına dikkat edin. Hazır meyve sularının kola gibi asitli içeceklerden pek bir farkı yoktur. Günde bir iki bardak taze sıkılmış meyve suyu içebilirsiniz fakat aşırıya kaçarsanız bu size yüzlerce kalori olarak geri dönecektir.

3.Adım: Ertelemeyi Bırakın ve Şimdi Harekete Geçin

Eğer kilo vermeye karar verdiyseniz, sakın pazartesiyi beklemeyin. Hemen şu an kilo vermeye başlayın. Çünkü siz erteledikçe yağ depolayacak ve kalori almaya devam edeceksiniz. Bu yüzden kilo vermek sizin için daha da zorlaşacak. Sağlıklı kilo nasıl verilir artık biliyorsunuz. İnteraktif adam olarak sizler için araştırdık ve sizi bilinçlendirmeye çalıştık. Artık ertelemeyi bırakın, ve derhal bugün kilo vermeye başlayın.

Anahtar Kelimeler: Sağlıklı kilo nasıl verilir, sağlıklı kilo verme, kilo nasıl verilir, kilo vermenin yolları, kilo vermek için ne yapmalıyım

Yazar Hakkında

Cansel Topal

Cansel Topal

Uzun süredir dijital pazarlama ve SEO ile ilgili çalışmalar yapıyorum. Bilgim dahilinde olan her şeyi insanlarla paylaşmayı seviyorum. Çünkü bilgi paylaştıkça çoğalır. İnteraktif Adam sayesinde bir çok insana en doğru bilgiyi vermeyi amaçlıyorum.

Yorum Yap